EM

Technika

Spotkania integracyjne – jak je organizować?

Zarządzanie firmą to nieustanne wyzwania i mnogość perspektyw – dlatego oczywistością jest, że osoby rzetelne, zdecydowane i przedsiębiorcze, dążą do tego, by stworzyć zespół, który zwiększy szanse firmy na zaistnienie wśród konkurencji. Skupienie tego typu pracowników to jedno, ale utrzymanie ich w dobrej kondycji, zawieranie bliższych znajomości oraz stworzenie miejsca pracy, które będzie ich satysfakcjonować, to odrębna kwestia.

Spotkania integracyjne po pracy i wszelkie nieformalne wieczory, na pewno będą mieć dobry wpływ między innymi na atmosferę w zespole, chęć do pracy i efektywność – znacznie je podnosząc. Najpopularniejszą formą integracji jest wyjście na piwo, kręgle, rolki lub… gry laserowe! Przyjmując za przykład takie miasto jak bilard Łódź, strzelnica czy dla miłośników mocnych wrażeń: paintball także stanowią ciekawą alternatywę. Co będzie dla nas najlepsze?

Po pierwsze należy skoncentrować się na charakterze współpracowników, ponieważ zdezorientowany i mało zgrany zespół nie ma szans na dobrą zabawę – z drugiej strony odrobina adrenaliny będzie potęgować rozrywkę. Po skończonej grze można przygotować ognisko, przy którym dalsza część wieczoru popłynie z dźwiękiem znanych wszystkim pieśni, przy pogawędkach i dowcipach. Tego typu plan to niemal gwarancja sukcesu.

Niestety paintball może okazać się nie do końca trafionym pomysłem a cios kulką z farbą bywa niekiedy bolesny, dlatego na przykład płeć piękna może być mało zainteresowana tą rozrywką. Inną niedoskonałością jest cena, bowiem za każdą osobę będzie trzeba dać circa 50-100 złotych. Jednak pieniądze nie powinny grać roli pierwszoplanowej, jeśli nasza firma organizuje takie wydarzenia tylko od święta.