EM

Technika

Jak unikać korków w Warszawie?

Przyjezdni, którzy nie byli jeszcze w Warszawie, będą z pewnością ciekawi, w jaki sposób najlepiej się po niej poruszać. Odniesie się to szczególnie do tych gości, którzy planują zaliczyć w ciągu 24-48 godzin maksymalnie dużo popularnych miejsc. Chętnie podpowiemy, który środek transportu będzie odpowiadał turystom najbardziej, w zależności od ich oczekiwań.

Komunikacja publiczna

Pierwszą decyzją bardzo wielu przyjezdnych jest komunikacja miejska. Nie ma w tym nic dziwnego – Warszawa jest naprawdę dobrze skomunikowanym ośrodkiem miejskim, zwłaszcza w porównaniu do innych miast w naszym kraju. Najkorzystniejszym środkiem komunikacji lokalnej w Wawie jest ewidentnie metro – często w pół godziny jesteśmy w stanie dojechać na przeciwległy koniec miasta. Niefortunnie, ten sposób transportu ma jedną zasadniczą wadę – metro w stolicy ma tylko dwie linie, co skutkuje tym, że po wyjściu z niego często musimy przesiadać się w tramwaj lub autobus. Nadal nie zmienia to jednak faktu, że dla połowy podróżników to właśnie ten określony środek transportu okaże się najdogodniejszy – znaczna część stacji jest zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie różnych atrakcji.

Taksówka Warszawa: warto z niej skorzystać?

Znaczna część przyjezdnych będzie jednak zastanawiać się nad alternatywnym rozwiązaniem, mianowicie podróżowaniem taksówką. O ile nie będzie to raczej najodpowiedniejszy zamiar w przypadku dość długich tras, o tyle jeśli przemieszczający się planuje jedynie dość szybko i wygodnie dostać się do punktu będącego w okolicy to taksówka może być niezłym wyborem. Koszt też może pozytywnie nas zaskoczyć – w związku z pojawieniem się sporej konkurencji ceny stają się coraz atrakcyjniejsze.