EM

Technika

Zwiedzanie Bielska-Białej – co warto wiedzieć o mieście?

Cudowne widoki na beskidzkie masywy górskie oferowane przez największą aglomerację w Beskidzie Śląskim skutecznie przyciągają turystów z całego kraju. Bielsko-Biała to wspaniały ośrodek wypadowy w pasmo Szyndzielni i Klimczoka – malowniczych szczytów, które wychwalają wszyscy miłośnicy polskich gór.

Bielsko to bez wątpienia doskonała baza wypadowa. Z centrum miasta da się swobodnie planować różnorodne wycieczki w pasma Beskidu Małego. Przeważnie są one jest świetnie widoczne z centrum miasta, toteż bardzo skutecznie ściągają zwolenników górskich wypraw i wypoczynku w ruchu. Rozsądnie jest jednak pamiętać, że to przede wszystkim wyjątkowe miasto, jakie samo w sobie może się okazać wspaniałym celem niejednej wyprawy. Które ze słynnych zabytków i atrakcji musimy koniecznie zawrzeć w swoim planie podróży? Dla młodszych podróżników i miłośników bajek nie lada uciechą będzie bez wątpienia tutejsze studio filmów rysunkowych. Nieco starszych gości oczarować mogą oczywiście także perełki dawnej architektury, z których znane jest to piękne miasto. Szczególnie warto skazać tu na takie gmachy jak Teatr Polski bądź ratusz w Białej, wiele uroku mają też opasujące rynek kamieniczki o ładnych elewacjach. Zachwyca też okazały zamek Sułkowskich – dawna siedziba panów miejskich, przekształcona w dzisiejsze muzeum.

Jak szybko i tanio przemieszczać się po mieście? Należy wpisać dla przykładu w wyszukiwarce „taxi Bielsko” – w jednym momencie odszukamy w ten sposób kierowcę taksówki, który przewiezie Cię po najbardziej interesujących miejscach w Bielsku. Dokładne obejrzenie miasta umożliwi nam wiele się dowiedzieć nie tylko na temat miasta oraz jego genezy, ale też historii całego rejonu, który staje się coraz bardziej popularny wśród entuzjastów czynnego wypoczynku z różnych zakątków Polski.