EM

Zdrowie

Nie pomijaj kłopotów ze snem

OBS – czyli obturacyjny bezdech senny jest dolegliwością, wielu ludzi. Niejednokrotnie sami o tym nie wiemy i lekceważymy charakterystyczne objawy tej popularnej choroby. Jakie znaki musimy na pewno zacząć traktować poważnie i udać się do odpowiedniego lekarza?

Obturacyjny bezdech senny ma swoje efekty nie tylko podczas snu, ale też w czasie dziennej aktywności. Przejawami nocnymi są najczęściej głośne chrapanie dość częste przebudzenia, trudność z ponownym zaśnięciem, nadmierna potliwość. W dzień natomiast często odczuwamy skarżyć się na ból głowy, czy zbytnią drażliwość. Ludzie dotknięte OBS tylko sporadycznie czują się doskonale wyspani. Zwykle wszystkie te sygnały bywają lekceważone i nie decydujemy się na leczenie. Bardzo często nie bierzemy sygnałów serio zanim nie uzmysłowimy sobie, jak poważne konsekwencje może nieść zaniedbanie OBS. Taki stan rzeczy może prowadzić nawet do nadciśnienia, zawału, czy udaru.

Walka z OBS najczęściej polega na użyciu specjalnego sprzętu, którym jest aparat CPAP. Kuracja nim polega na nakładaniu bezpośrednio przed snem maski, obejmującej nos i usta, bądź sam nos. Taki sprzęt szansę bezbolesnego leczenia bezdechu. sennego. Nie potrzebujemy decydować się na przyjmowanie drogich leków, czy też na inną terapię. Wystarczy, że będziemy stosować aparat CPAP wyłącznie w trakcie snu. Rezultaty z pewnością będą wyraźne już w trakcie 1. nocy terapii. Bo dzięki takiemu specjalistycznemu urządzeniu sen Nowoczesny sprzęt medyczny jak aparat cpap powoduje, że nie wybudzamy się codziennie w trakcie snu, czego rezultaty odczuwamy również za dnia. Nie jesteśmy niezmiennie wyczerpani lub nadwrażliwi. Taki aparat zwalcza także kłopotliwy dla partnera problem chrapania.