EM

Dom

Idealny żyrandol do sypialni – jak wybrać?

Każda sypialnia jest pomieszczeniem, w jakim zawsze powinniśmy mieć możliwość utworzyć sobie warunki do spania i relaksu. Szczególną rolę odgrywa tu odpowiednio dobrane oświetlenie. Jakim sposobem wybrać to, które doskonale spełni swoją rolę, a poza tym będzie pasować do naszej aranżacji?

Żyrandole do sypialni – funkcjonalność to nadal nie wszystko!

Większości z nas żyrandol kojarzy się z przyciągającą wzrok lampą o pokaźnych rozmiarach, o którą możemy nieco zawadzać, jeśli jest powieszona odrobinę za nisko – tak się bowiem zdarza. Żyrandole do sypialni z pewnością świetnie sprawdzą się w roli głównego oświetlenia, ale także ozdoby – bywają bowiem niezwykle atrakcyjne. Chociaż w sklepach z wyposażeniem wnętrz znajdujemy lampy odtwarzające tradycyjne, szczególnie imponujące, ociekające przepychem oraz współgrające się z wielkimi holami, w dzisiejszych czasach nie jest problemem nabyć mniej złożoną opcję, która sprawdzi się również w mniejszych sypialniach.

Na co zwracać uwagę podczas zakupów

Wybierając żyrandole do sypialni, musimy dobrze przemyśleć kwestię ich wielkości. W większości przypadków będzie to nasze światło podstawowe. Pod względem atrakcyjności musi oczywiście cieszyć nasze oko i dopasować się do wnętrza. Najdrobniejsze detale, barwy, określona stylistyka – to wszystko ma wpływ na to, jak czujemy się w danym pomieszczeniu.

Posiadając już właściwy żyrandol do sypialni, wypada także zorientować się, gdzie konkretnie zostanie umieszczony. Jeśli pokój jest prosty, w kształcie prostokąta, powieszenie w centralnym punkcie będzie oczywiście najbardziej rozsądnym rozwiązaniem. Przy większej ilości lamp lub niestandardowych pomieszczeniach, żyrandol do sypialni najlepiej jest zlokalizować nad łóżkiem, mając na uwadze podział wnętrza na określone strefy.