EM

Zdrowie

Zwykła opryszczka – jak sobie z nią radzić

Zazwyczaj zmęczony organizm bądź taki, który ma kontakt z osobą już zarażoną, zaczyna migiem walczyć z wirusem, który powoduje wykwit opryszczki. Efekt? Kłopotliwa i lekko czerwona rana, zazwyczaj pojawiająca się wokół naszych warg. Jak możesz sobie pomóc w walce z opryszczką?

Obniżona wytrzymałość naszego organizmu, a prócz tego omijanie elementarnych standardów czystości doprowadzają do tego, że łatwo o przyplatanie się opryszczki. Jej czynnikiem etiologicznym jest wirus opryszczki wargowej. Początkowo wokół warg pojawia się coraz bardziej rzucająca się w oczy czerwona plamka, która zaczyna sprawiać nam kłopoty i boleć. Niebawem po tym występują grudki napęczniałe płynem surowiczym, następnie nastąpią ich przerwania, w wyniku czego tworzy się strupek.

Wykorzystanie zwyczajowo będących do dyspozycji, aptecznych broni na opryszczkę, jak na przykład antywirusowy środek Neosine, pomaga relatywnie prędko i płynnie dać sobie radę z opryszczką wargową. Trzeba niemniej na względzie, że jest to bolączka o cyklu powtarzającym się, z racji tego nie wypada pomijać zasad higieny osobistej, ale dodatkowo o konsultacji medycznej, o ile Herpes simplex powraca raz za razem, częściej niż trzy do pięciu razy w roku, a do tego pojawia się nie tylko w okolicy warg.

Z rzadziej atakującą opryszczką, można dać sobie radę oprócz tego domowymi sposobami. Fantastycznie odnajdzie się melisa posiadająca funkcje przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Należy zastosować kompresy z melisy, ponieważ odnajdziewmy w niej taniny a także kwasy fenolowe pomogą Ci doskonale ze zwalczaniem wirusa. Analogiczne właściwości wykazuje miód, który dobrze łagodzi stan zapalny w okolicach miejsca zmienionego chorobowo.

Bieg walki z kłopotliwym wirusem intensyfikuje aloes – trzeba rozdzielić liść i miąższem przytknąć go do wykwitu, a przy tym olejek z drzewa herbacianego, który koniecznie warto użyć i bełtać z kremem, trzeba dodać raptem parę kropelek, i tak otrzymany „medykament” nacierać krostki.

Są to składniki, jakie są dostępne zazwyczaj w jakiejkolwiek kuchni, a i użycie ich, ażeby szybciej zwyciężyć z opryszczką i przyspieszyć ponadto postęp gojenia, nie wymaga wykorzystywania zawikłanych przedsięwzięć.