EM

Dom

Plafony do salonu – zalety takiego oświetlenia

Plafony zdecydowanie znowu znajdują nowych nabywców bo przecież nie są już rodzajem oświetlenia rodem ze PRL-owskich hoteli. To estetyka, piękne projekty oraz jakość wykonania.

Plafony do wnetrza jako oświetlenie podstawowe

W dużym pokoju potrzebujemy mocnego oświetlenia podstawowego, jakie powinno zagwarantować wygodę użytkowania tej przestrzeni. Lampy w kształcie plafonów dokonują te rolę bezbłędnie, ponieważ oświetlają jak nabradziej równomiernie. Światło plafonu jest zwykle rozproszone oraz odbite, a dzięki temu dociera do bardzo wielu zakątków, do których to nie potrafią dojść promienie światła z innych rodzajów

Plafon zamiast kinkietu

Zaleta plafonu to jego uniwersalność, gdyż nadaje się do wszystkich rodzajów pomieszczeń. Ponadto, banalny montaż tego rodzaju oświetlenia sprawia, że lampy typu plafon niezwykle często zastępują kinkiety. Lampa o płaskiej formie gwarantuje komfort korzystania z niewysokiego wnętrza. Plafony mogą zwiększać poziom bezpieczeństwa, jeśli mamy małe dzieci.

Plafony do salonu nie muszą być okrągłe i płaskie. W przypadku gdy preferujemy bardziej ciekawe dodatki możemy wybrać plafon w niecodziennym wydaniu. Mamy do czynienia z modelem lampy, jaka pod względem rozmiarów jest zwyczajowo minimalistyczna, ale to ją identyfikuje.

Plafon pozwala wytworzyć niespotykaną atmosferę mieszkania. Koniec końców salon niejednokrotnie jest pokojem spełniającym dużo funkcji. A na koniec zdecydowanie warto przyjrzeć się efektom, jakie uzyskamy dzięki plafonom w komplecie. Ten sam projekt na powierzchni sufitu i na powierzchni ścian. pozwala stworzyć spójną stylizację.