EM

Różności

Na wypoczynek do Łeby – nie zawsze w sezonie wakacyjnym

Podczas wakacji kurorty nad Bałtykiem bywają wypełnione po brzegi. Dzięki temu liczni turyści doceniają możliwość pobytu po najgorętszym okresie, gdy robi się tam o wiele luźniej.

Niespodzianki i smaczna kuchnia regionalna

W Łebie nikomu nie straszna nuda. Wiele atrakcji dla wczasowiczów bez względu na wiek czeka na nich niezależnie od pory roku. Do tego trzeba dodać specyficzny klimat oraz duże piaszczyste plaże. Można tu znaleźć duży wybór spacerowych ścieżek i miejsc, w których przygotowuje się propozycje dla wymagających smakoszy. Promenada nad morzem to miejsce, gdzie można się przechadzać wśród starych domów rybackich i zajść na przekąskę w jednym z  barów. Można więc odetchnąć chwilę i skosztować świeżo przyrządzonej ryby czy skusić się na aromatyczną kawę. Potem można odwiedzić molo wschodnie, aby odwiedzić dawny przeciwmgielny dzwon. Oglądanie wschodów i zachodów słońca właśnie tutaj to również niezwykłe momenty. Zanim jednak zdecydujemy się na spacer, musimy sprawdzić stan aury, aby spacer był naprawdę przyjemny. To naprawdę łatwe – wystarczy wprowadzenie do okna Google „Łeba kamera”, i od ręki można się zorientować, jaka pogoda jest tam, gdzie się właśnie wybieramy. Przy okazji można podejrzeć to, co się dzieje w niektórych rejonach w Łebie, w tym nad morzem.

Specjalne atrakcje turystyczne – co przede wszystkim warto zobaczyć?

Zamiast na wyprawy niedaleko Łeby warto udać się do Słowińskiego Parku, w którym wielką niespodzianką okażą się ruchome wydmy. Jeśli chcemy, by naszym bliskim dostarczyć wyjątkowych wrażeń, piasek jak okiem sięgnąć to znakomity pomysł. Obszar o długości 5 km mierzei Łebskiej jest perełką turystyczną, warta zobaczenia!

Następną atrakcją jest miejsce nazywane Skwerem Rybaka. To tutaj odbywają się koncerty i inne wydarzenia w sezonie. Poza tym można odwiedzić niewielki ogród zoologiczny i ornitologiczny, który będzie nie lada gratką dla twoje dziecko. Na obserwowanie czworonożnych i skrzydlatych stworzeń można przeznaczyć całe popołudnie.

Jeśli chodzi o zabytki architektury, w Łebie można również zobaczyć parę ciekawych okazów – to np. rybacka świątynia z wizerunkiem Najświętszej Marii Panny z XVII w. albo najstarszy budynek mieszkalny w mieście. Chodzi o własność J. G. Mampego przy ul. Kościuszki 86.

Łeba – jak komunikacja i nocowanie

Miejsca noclegowe w mieście są oferowane w różnych cenach. Są to hotele, prywatne kwatery i domy wczasowe, dlatego wybór jest duży. Już po upływie doby każdy może czuć się jakby tu był od długich tygodni. Komfortowe pensjonaty mogące się pochwalić przestronnymi pokojami, ale też dodatkowymi atrakcjami, dopasowują się do wymagań turystów. Można wybrać miejsce noclegowe, które łączą się z zabiegami SPA, wypożyczalnią rowerów i wodnych pojazdów oraz wieloma innymi.

Łebę wyróżnia komunikacja na dobrym poziomie. Do wydm dowożą meleksy z wypożyczalni lub specjalny turystyczny „pociąg”. Dla rowerzystów również przygotowano bogatą ofertę. Kursują poza tym busy, dowożące turystów w podmiejskie okolice i do sąsiednich miejscowości

Wszystko przemawia za wyborem Łeby na miejsce letniego wypoczynku – dobre zakwaterowanie z posiłkami i brak kłopotów z komunikacją. Szeroka oferta urlopowa i bogate zakwaterowanie to atuty przemawiające za atrakcyjnością tego nadbałtyckiego kurortu.