EM

Różności

Tanie wakacje? Tylko z przyczepą kempingową!

Czy wiesz jak zorganizować wakacje w taki sposób, by nie zrujnować domowego budżetu?
Nie musisz wynajmować mieszkania czy nocować w hotelach. Wystarczy przyczepa, kilka udogodnień i możesz mieć takie wakacje, o których marzyłeś!

Wynajem przyczepy kempingowej – koszty

Zastanawiasz się, ile może kosztować taka przyjemność?O dziwo mniej, niż zakładasz, Najdroższy może okazać się wynajem przyczepy. Na ten cel należy przygotować najwięcej pieniędzy. Możesz być pewien, iż koszty wynajmu będą o znacznie niższe aniżeli spanie w pensjonatach.

Na wstępie zastanów się, czy masz przy aucie hak – jeżeli nie, musisz zainwestować w jego montaż – to kwota maksymalnie 2000 zł – jednak często o tym zapominamy, a ten koszt jest konieczny, jeżeli planujemy wakacje z przyczepą.Koszt wynajmu przyczepy na dwutygodniowy wyjazd to ok 1500zł. Zwyczajowo wliczona jest w to rękojmia oraz wszelkie potrzebne akcesoria.

Lodówka do przyczepy kempingowej czy grzałki to niewątpliwy standard. Wynajmując przyczepę nie musisz niepokoić się o niezbędne do podróży akcesoria.
To w zasadzie wszystko, jeśli chodzi o podstawowe opłaty.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Do kosztów eskapady trzeba doliczyć cenę dodatkowych akcesoriów, jedzenia oraz stawkę za miejsce biwakowe.

Jeżeli planujesz wyprawę z całą rodziną, należałoby przemyśleć pożyczenie tzw. przedsionka. To niezwykle praktyczne przedłużenie przyczepy. Przedsionek to niezmiernie praktyczna propozycja, zważywszy na niewielkie gabaryty przyczepy. Wypożyczenie przedsionka wiąże się z wydatkami, jednak dzięki niemu otrzymamy kilka metrów dodatkowej przestrzeni.
Nocleg na polu namiotowym to koszt około 10 zł od osoby.

Oprócz tego należy dodać koszt postoju auta, oraz samej przyczepy, oraz przyłączenie prądu – bez tego ani rusz. Wszelkie opłaty postojowe są liczone dobowo. Trzeba je pomnożyć przez ilość dni, naszej wycieczki.

Koszt dwutygodniowej podróży dla czterech osób będzie oscylował w granicach 1200zł. Końcowy koszt podróży będzie oczywiście zależał od tego, w jakich warunkach zdecydujecie spać.

Nie można także zapomnieć o kosztach związanych z zakupem paliwa. Nie jest tajemnicą, że samochód z przyczepą będzie spalał więcej.

Puentując: koszt dwutygodniowej wyprawy dla czteroosobowej rodziny to ok 3500zł.
W przyrównaniu z kosztami zorganizowanej wycieczki z noclegami w zajazdach, koszt biwakowania jest na prawdę niski, a z całkowitą pewnością wyjazd będzie pełen wrażeń i spełni oczekiwania wszystkich uczestników wycieczki.