EM

Różności

Czemu warto odwiedzić Paryż?

Niektórzy sądzą, że Paryż jest najpiękniejszym miastem w Europie. Jest uważany za miasto zakochanych, ponieważ architektura tworzy nastrojowy nastrój, który sprzyja zakochanym. Wielu Europejczyków decyduje się zamieszkać w Paryżu. Jest to miasto wielokulturowe, przystępne dla obcokrajowców.

Czemu Francja?

Każdy bez problemu wyszuka mnóstwo powodów, dla których mógłby zamieszkać w mieście zakochanych.Życie w tym mieście cechuje się przede wszystkim komfortem oraz niezależnością. Pośród atrakcji warto wyszczególnić wyrafinowaną kuchnię, przyjacielskich Francuzów, wyjątkową obyczajowość, architekturę oraz zabytki.Te oraz inne walory przemawiają za wybraniem Francji jako miejsca zamieszkania.Ludzie wyjeżdżają samotnie lub z całymi rodzinami. Francja oferuje młodzieży odmienny system oświatowy aniżeli ma to miejsce u nas. Program nauczania jest nadzwyczaj przemyślany. Dzieci sporą część dnia spędzają na polu. Szczególnie korzystne dla cudzoziemców są darmowe przedszkola bądź opieka zdrowotna. Za wszystkie świadczenia płaci firma. Te i inne korzyści wydają się bardzo atrakcyjne dla wielu Europejczyków. Dlatego też, praca we Francji to prawdziwa przyjemność.

Praca Francja – czy rzeczywiście warto?

Francuscy pracodawcy narzekają na niedobory pracownicze. Mimo napływu cudzoziemców, nadal brakuje kelnerów, fizjoterapeutów czy elektrotechników. Praca we Francji wiąże się z wieloma korzyściami, których bezskutecznie poszukiwać w naszym kraju. Państwo to proponuje 35-godzinny tydzień pracy, dodatkowe wynagrodzenia i wolne dni za przepracowane godziny ponadprogramowe. Za wykonaną pracę należy się 5 tygodni pełnopłatnego urlopu rocznie, a także 13 dni ustawowo wolnych od pracy. Korzyści tych nie ma co poszukiwać w innych państwach Europejskich.Poza tym praca we Francji gwarantuje atrakcyjne zarobki, które są uzależnione od branży. Jedynym negatywem pracy we Francji jest obowiązek odprowadzenia podatku przez pracownika. Powszechnie spotykaną formą zatrudnienia pracowników we Francji jest umowa o pracę. Próżno szukać tam śmieciówek lub umów czasowych. Jeśli pracownik przejdzie pomyślnie okres próbny, otrzymuje umowę na czas nieokreślony. Pracując we Francji, można zagwarantować sobie i własnej rodzinie spokój oraz stabilizację.