EM

Dom

Co zrobić, aby inwalida uniknął wypadku w łazience?

W wypadku, gdy opiekujesz się schorowaną osobą, zapewne wiesz, z jakimi wyzwaniami boryka się taka osoba każdego dnia. W takich okolicznościach sprawą nastręczającą wiele problemów bywa dbałość o czystość ciała. Korzystną okolicznością jest to, że na rynku względnie łatwe do zdobycia są sprzęty podobne do tych wykorzystywanych w szpitalach, które czynią lżejszą codzienność inwalidom Do takich sprzętów należą na przykład lustra uchylne lub siedziska prysznicowe.

Wózek toaletowy – jaki wybrać, który będzie najlepszy?

W każdym dobrze zaopatrzonym sklepie medycznym bez trudu zaopatrzysz się w porządne modele wózków zaprojektowanych dla osób z ograniczonymi możliwościami ruchowymi. Dzięki nim przemieszczanie się po umywalni, korzystanie z toalety oraz pozostałe czynności związane z dbałością o higienę nie stanowią większego problemu. Możliwe, że nie wystarczy nabycie takich akcesoriów, jak podest dla inwalidów lub nakładki na sedes. W przypadku, gdy niepełnosprawność uniemożliwia samodzielne poruszanie się, wózek toaletowy jest naprawdę nieodzowny.

Jest zrozumiałe, iż decydujący mocny punkt wózka to użyteczność. Przemieszczanie się z miejsca na miejsce może odbywać się bez wsparcia drugiej osoby. Inwalida zyskuje z pewnością spokój ducha i względną niezależność. Wciąż nie będzie w stanie wykonać pewnych rzeczy bez pomocy innej osoby, ale większość z nich przestanie sprawiać kłopot. Jedyne, co trzeba będzie zrobić, to doszlusować z wózkiem nad miskę sedesową, by następne etapy wykonała bez zewnętrznego wsparcia osoba której wcześniej sprawiało to problemy.

Jeżeli chcesz nabyć niezawodny wózek toaletowy, zrób szczegółowy rekonesans towarów proponowanych klientom w sklepach medycznych. Skoncentruj się na możliwości regulacji wysokości wózka. Niewątpliwie to bezmiernie nadrzędna kwestia, ponieważ gwarantuje doskonałe dopasowanie sprzętu do danej osoby oraz jej wymagań.

Czy wózek toaletowy musi mieć regulowane podłokietniki?

Niebłahe bywają także atrybuty techniczne wózka, a zwłaszcza hamulce, podnóżek (który można schować) jak również dopuszczalny udźwig. Nie bez znaczenia bywa także solidność produkcji a także surowiec, jaki był wykorzystany do produkcji wózka.

Regulowane podłokietniki to również atrybut, na który warto zwrócić uwagę. Dostosowanie wysokości podłokietników zgodnie z wymiarami ciała użytkownika w ogromnym stopniu umili korzystanie z wózka. Swobodne oparcie rąk na stosownej wysokości jest sporym ułatwieniem z perspektywy inwalidy. Optymalna pozycja da ulgę mięśniom i zapewni wyjątkowy komfort na wózku.

Poza tym zwróć też uwagę na oparcie i siedzisko. Wspomniane kluczowe części wózka także powinny być niezwykle wygodne oraz solidne. Niebywale kluczowe są także odchylane oparcia na nogi. Dzięki nim można komfortowo oprzeć nogi, co zapewnia ulgę dla mięśni.

Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę?

Pamiętaj, aby skontrolować specyfikację techniczną wózka, aby idealnie dopasować wózek do osoby z ograniczonymi możliwościami ruchowymi. Koniecznie zbadaj obciążenie maksymalne konkretnego typu wózka, masę oraz rodzaj kół (rozmiar i materiał). Bardzo ważna jest również kwestia wymiarów siedziska. Oczywiście wiele rzeczy można wyregulować, jeśli wózek toaletowy został wyprodukowany zgodnie z najnowszymi standardami.