EM

Zdrowie

Spirulina – po co dobrze jest postawić na algi?

Specyficzny zapach, istotne wartości odżywiające , a także wysoka przyswajalność – alga morska celowo jest w składzie coraz poważniejszej liczbie koktajli czy lekkich posiłków. Czy należy łykać ją co dzień w postaci tabletek oraz co właściwie jej zawdzięczamy?

O drogocennych cechach, które na pewno ma alga morska, da się rozwodzić nieprawdopodobnie dużo. Owa coraz modniejsza w na globie alga może słynąć ze szczególnego działania na nasze zdrowie – niezawodnie obniża ciśnienie krwi a także występowanie ”złego” cholesterolu, pomaga w oczyszczaniuoraz dostarcza sporo wigoru. Alga morska zazwyczaj bywa jeszcze ważnym sprzymierzeńcem wszystkich mierzących się z problemem nadwagi. To właśnie z tego powodu tak powszechnie dodaje się ją do każdego smaku koktajli, bądź na dodatek słodkich przekąsek. Najczęściej zaś widzimy ją pod postacią uzupełnienia diety w tabletkach stworzonych do stałego stosowania. Brana taką metodą spirulina to świetne dopełnienie użytecznych dla naszego organizmu związków mineralnych, mikroelementów i grup witaminowych (przeważnie A i B12). Ze względu na wysoką zawartość aminokwasów poleca się ją głównie kobietom i mężczyznom zmniejszającym jedzenie mięsa oraz białka mlecznego.

Nie licząc przeważnie określanych atrybutów, alga ta ma także takie, o których rozwodzi się minimalnie rzadziej. Pierwszą pośród nich jest zbawienny wpływ na górne drogi oddechowe , a także niezastąpione przeciwdziałanie alergicznemu nieżytowi nosa poprzez zminimalizowanie problemów zapalnych. To oczywiście nie wszystko – wytoczono argumenty, iż nasza ulubiona spirulina jest zdolny nadto znacznie obniżać możność występowanie zawału mózguoraz wyeliminować ubytki, które wszelki człowiek posiadł w skutku niezdrowego odżywiania się. Scalenie dobrej diety z zażywaniem pigułek lub każdego dnia robionych deserów, w których dodatkiem jest ta alga, ma więc nieprzeciętne znaczenie dla kilkudziesięciu obszarów naszego zdrowia. Powinno się już w obecnym momencie wybrać najbardziej  najlepszy tryb jej brania by już stosować spirulinę każdego dnia – to pomocny sposób na pozytywne usposobienie, który jest w stanie oprócz tego doskonale smakować.