EM

Różności

Kłótnie między sąsiadami – jak je rozwikłać?

Spory osób żyjących po sąsiedzku – co jest raczej powszechnie znane – potrafią w niektórych przypadkach okazać się ciężkie do rozwikłania, mimo że ich powód jest obiektywnie błahy. Najczęściej nacechowane emocjonalne napięcia mają swój finał równie szybko, jak się zaczęły, lecz może też być całkiem na odwrót – rozstrzygnięcie będzie wymagać fachowej porady prawnika.

 

O miedzę, o sprzątanie klatki… przyczyna awantury zawsze się znajdzie

 

Kłótnie sąsiedzkie niekiedy są postrzegane jako komicznie, pozostałe mają już poważniejszy przebieg. Niekiedy potrzebnych jest kilkanaście godzin, by zarzewie zostało zduszone zanim si rozpaliło, jednak często kompromisu nie można zaprowadzić szczególnie prędko – spory ciągną się bardzo długo, nawet od któregoś z dawniejszych pokoleń. Sporo zależy od woli porozumienia nasiadów i sytuacji, w jakiej przyszło im się mierzyć. Najczęściej dominują awantury o grunty, zakłócanie ciszy nocnej, zanieczyszczanie środowiska czy używanie wulgaryzmów remonty i niewłaściwe zarządzanie posesją. Gdy nie widać szans na polubowne rozstrzygnięcie sporu, do czego stara się namówić interweniująca policja czy straż miejska, pozostaje rozstrzygnięcie na drodze prawnej. Zanim zwaśnieni staną przed obliczem sędziego, musimy skorzystać z usług dobrej kancelarii prawnej Jesteśmy w stanie znaleźć właściwe adresy w każdym większym i mniejszym mieście. Wystarczy popytać, zrobić dobry research, umieścić w oknie przeglądarki np. hasło „porady prawne łódź”, żeby dysponować za chwilę zestawem cennych wiadomości i skontaktować się z kompetentną placówką.

 

Niewiedza nie popłaca

 

Ci, którzy nadużywają swobody, często zapominają, że mamy wytyczone terytoria, których jednoznacznie nie należy przekraczać. Nieznajomość przepisów nie zwalnia od odpowiedzialności, zatem powinno się zaznajomić się ze stosownymi paragrafami, przede wszystkim gdy komuś kłopot sprawia przestrzeganie prawa. Wystarczy przypomnieć tu artykuł 144 KC, który ustala zasady współ egzystencji z osobami z sąsiedztwa. Nie każdy jednak musi codziennie połyka zbiory artykułów prawnych, zatem najlepiej zwrócić się do specjalistów, którzy zaoferują wnikliwe porady prawne Łódź, Warszawa, Lublin itd. Spora ilość zapytań trafiających na biurka adwokatów z kancelarii każdego dnia powoduje, że przy większej ilości zgłoszeń będą oni nabywać coraz to nowe doświadczenia. Warto również wybrać opcję porad prawnych online, dzięki czemu sprawa można rozwiązać szybciej i taniej.