EM

Dom

Każdy kamper można zaopatrzyć w kilka pomysłowych gadżetów

Nierzadko postanawiamy zaplanować wypoczynek pod chmurką. Na pewno to specyficzna formuła relaksu i nie każdy darzy ją sympatią. Natomiast jeśli już ktoś nabierze apetytu na ten typ wypoczywania, postara się spędzać tam coraz więcej czasu. Dlatego nie wystarczy tak zwyczajnie spędzenie wypoczynku pod niebem. Wyjazd może okazać się bardziej interesujący, kiedy zakupimy dopasowane akcesoria do kampera. Czym najlepiej uzupełnić przestrzeń mieszkalną na długą wyprawę?

Klimatyzacja do kampera – czym się kierować?

Strony interntowe proponują sporą gamę najróżniejszych renomowanych, kamperowych marek klimatyzatorów. W przypadku, gdy kamper nie ma jeszcze klimatyzacji bądź obecna prosi się o wymianę – najwyższa pora, aby to zrobić. Do dyspozycji są klimatyzatory podławkowe i dachowe. Dobrze jest przyjrzeć się im bliżej z powodu różnej charakterystyki. Montowane pod ławką mogą zwiększyć przyczepność do szosy podczas przejazdu, za to zajmują miejsce. Z kolei dachowe pozostawiają luz w środku, ale warunkują stabilność maszyny.

Jedzenie w podróży – akcesoria do kampera

Wiadomo, że bez posiłków się nie obędzie, również w trakcie podróży na kemping. Dlatego należy bliżej przypatrzyć się akcesoriom kuchennym koniecznym podczas kempingu. Warto zacząć od organizerów do transprtu szklanek i talerzy, by nie wysypały się w drodze. Pomogą w tym również kubki i talerze z nietłukących się produktów, jednak pojemnik przyda się także do ich przechowania. Najlepszy okaże się pojemnik gumowy, a całość uzupełni taca ochronna. Dodatkowo zakup przenośnego wiaderka Fold Away również jest dobrym pomysłem. To naprawdę praktyczna oszczędność miejsca bez utraty funkcjonalności.

Następnymi godnymi zakupu akcesoriami kuchennymi pozostają kompletne zestawy stołowe. Najlepsze komplety wykonane są z niezawodnej melaminy, wymyślonej do używania w warunkach turystycznych. Melamina jest odporna na stłuczenie, toteż nie musisz martwić się o dodatkowe pojemniki przed podróżą. Przeważnie pojedynczy zestaw zawiera 4 talerze głębokie, 4 talerze płytkie, 4 talerzyki deserowe oraz kubki. Gdy chcesz, dostaniesz też akcesoria do jedzenia pojedynczo. Zaawansowane akcesoria do kampera to także grille gazowe, świetne podczas postoju pod chmurką. Są nimi zarówno niewielkie piece na dwa palniki, które z łatwością da się zastosować w dowolnym miejscu, jak i duże grille wyposażone w ruszt, na którym da radę przygotować posiłek dla całej rodziny. Wielką zaletą gazowego grilla jest bezdymność.