Wspominam tych, którzy odeszli…

1, 2 listopada….Święto Nieobecnych…  W te dni rozmyślam o tych, którzy są w moim sercu… Obok moich najbliższych wspominam wielkie florystki, które miały duży wpływ na florystykę w Polsce:

Jadzia Brzozowska – doskonała florystka, wieloletni instruktor florystyki, autorka pokazów i wystaw, wydawca katalogów florystycznych, właścicielka podwarszawskiej kwiaciarni. Jadziunia…nie było dla niej rzeczy niemożliwych, człowiek wielkiego serca i duszy, przedsiębiorcza i odważna… Jadziu, brak Ciebie tu.

Magda Edlhauser – właścicielka kwiaciarni w Łodzi, wspaniała florystka, wielki, odważny człowiek,  międzynarodowy sędzia sztuki florystycznej, autorka wystaw i pokazów, kontrowersyjna, budziła skrajne emocje…  Odeszła po ciężkiej i krótkiej chorobie.

Agnieszka Sokołowska – wieloletnie redaktor naczelna „Bukietów”, pierwszego i najważniejszego magazynu florystycznego w Polsce. Orędowniczka, propagatorka florystyki i kreator trendów. Wielki autorytet, wielka postać w polskiej florystyce. Przedsiębiorcza i uparta w dążeniu do celu… A ten był jeden i podstawowy…Florystyka!

Powrót